clear-bug-div

چگونه تصویر تلویزیون را به صورت چشمی تنظیم کنیم

5.jpg

 

برای تنظیم تصویر تلویزیون راه های مختلفی وجود دارد. لازم نیست حتما از CD های مخصوص تنظیم رنگ تلویزیون ها یا تنظیمات پیش فرض تلویزیون استفاده کنید. شما می توانید تنظیمات را با توجه به سلیقه کلیه افراد خانواده و به صورت چشمی انجام دهید. در ادامه روش هایی برای تنظیم کیفیت تصویر، با توجه به نور محیط و نیاز شما آموزش خواهیم داد.

شما به چه تصویری علاقه مندید

افرادی که تصور می کنند کیفیت رنگ LED ها بهتر از پلاسما و LCD است معمولا از رنگ های اشباع شده و پر رنگ بیشتر لذت می برند. افرادی که به رنگ های طبیعی علاقه مندند ترجیح می دهند از پلاسما استفاده کنند. در واقع نمی توان دقیقا مشخص کرد که چه تلویزیونی بهترین کیفیت تصویر را دارد؛ دستگاه HDTV باید متناسب با سلیقه افراد تهیه شود. به همین علت است که بسیاری از مواقع در قسمت کامنت ها به کاربران توصیه می کنیم به بازار مراجعه کنند و مدل های مورد نظر خود را انتخاب کنند تا ما نیز آنها را راهنمایی کنیم تا با فناوری های مختلف و توضیح صحیح و دقیق تکنولوژی ها آشنا شوند و بدانند کدام نوع از تلویزیون ها کیفیت بهتری دارند. نهایتا ما خواهیم توانست با توجه به سلیقه کاربران پاسخ گوی نیاز و درخواست آنها باشیم.

روش تنظیم کنتراست - Contrast

برای تنظیم کنتراست باید از تصاویری که پهنای گسترده ای از آسمان را نمایش می دهند و یا خیلی روشن هستند استفاده کنید. تصاویری مانند صحنه هایی از مسابقات اسکی و یا نمایش مناظر طبیعی، برای تنظیم این گزینه مناسب است.

به تصویر بالا دقت کنید. عکس سمت چپ نشان دهنده تصویر صحیح است در حالی که عکس سمت راست تصویری با کنتراست خیلی را نمایش می دهد. در واقع در تصویر سمت چپ جزئیات تصویر ابرها قابل مشاهده است در حالیکه در تصویر سمت راست ابر ها به صورت بسیار روشن قابل مشاهده هستند. بنابراین کنتراست را تا اندازه ای کم کنید که در تصاویر روشن، جزئیات عکس قابل مشاهده باشد.

روش تنظیم روشنایی – Brightness

تنظیم روشنایی روشی بالعکس تنظیم کنتراست دارد. برای تنظیم Brightness نیاز به یک تصویر یا فیلم تیره و تاریک دارید. شماباید بتوانید در تصاویر تیره، اجسام را مشاهده کنید. به طور مثال در عکس های بالا، روشنایی تصویر اول بهتر از تصویر دوم تنظیم شده است. چراکه جزئیات در آن راحت تر قابل مشاهده هستند. ولی در تصویر دوم سنگ ها کاملا سیاه هستند و هیچ جزئیاتی روی آنها قابل دیدن نیست. بنابراین Brightness تصویر دوم کم است.

روش تنظیم رنگ – Color

نیازی نیست رنگ ها را خیلی تغییر دهید. فعلا رنگ ها را به صورتی که هستند رها کنید و تغییری در آن ها ایجاد نکنید. پس از آخرین تنظیمات اگر احساس کردید رنگ ها نیاز به تغییر دارند آنها را کمی تغییر دهید.

روش تنظیم تیزی و نرمی تصویر – Sharpness

کنترل Sharpness از مواردی است که برای تنظیم آن باید از تصاویر مختلف استفاده کنید. توصیه ای که در مورد تنظیم این گزینه می توان کرد این است که میزان Sharpness را روی عدد کوچکی قرار دهید. هر چه میزان Sharpness کمتر باشد تصویر نرم تر است. البته نباید میزان آن را زیاد کم کنید. چراکه با این روش تصویر از حالت طبیعی خارج خواهد شد.

تصاویر بالا را نگاه کنید. اولین تصویر بهترین Sharpness را در میان سایر تصاویر دارد.

روش تنظیم نور پس زمینه – Backlight

نور پس زمینه نیز از مواردی است که باید به صورت سلیقه ای تنظیم شود. ما پیشنهاد می کنیم مقدار آن را حدود 80% تنظیم کنید و اگر به نظرتان نور پس زیمنه کم یا زیاد است میزان آن را افزایش داده یا از آن بکاهید. توجه داشته باشید که کم کردن Backlight می تواند به کم کردن مصرف انرژی کمک کند.

روش تنظیم حرارت رنگ ها – Color Temperature

اگر شما تصاویر Warm را برای تلویزیون خود انتخاب کنید، رنگ هایی واقعی تر مشاهده خواهید کرد. ولی اگر به تصاویر پر رنگ و اشباع شده علاقه مندید گزینه Normal یا Standard را برای حرارت رنگی تلویزیون خود برگزینید.

امیدواریم با توجه به این راهنمایی بتوانید تصویر تلویزیون خود را شخصا تنظیم کنید. تجربیات خود را در قسمت کامنت ها با ما در میان بگذارید.

 

 

منبع: Cnet

بازگشت به صفحه مقالات 

نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

ادامه
شاخه ها