clear-bug-div

سه بعدی را بدون نیاز به عینک مشاهده کنید

5.jpg

 

Toshiba Glass Free 3D

 

توشیبا بالاخره تلویزیون سه‌بعدی بی نیاز از عینک خود را در سایز 55 اینچ، به بازار جهانی وارد کرد. این شرکت ژاپنی، پیشتر تلویزیون های سه بعدی بی نیاز از عینک 12 و 20 اینچی که خیلی هم موفق نبودند را به بازار ژاپن عرضه کرده و از نمونه 55 اینچی نیز در نمایشگاه CES 2012 پرده برداشته بود. توشیبا امیدوار است با وجود کیفیت تصویر بهتر تلویزیون سه بعدی 55 اینچی بی نیاز از عینکش، بتواند فروش خوبی در بازار جهانی داشته باشد. ولی آیا قیمت این تلویزیون‌ها و خریدشان مقرون به صرفه است؟

توشیبا نزدیک به دو سال برای تولید تلویزیون‌های سه‌بعدی بی نیاز از عینک، در سایز بالا تلاش کرد و نهایتا موفق به انجام این پروژه شد. البته هنوز مشخص نیست که این تکنولوژی سه بعدی توشیبا مورد استقبال کاربران قرار بگیرد ولی این شرکت ژاپنی ادعا می‌کند که کیفیت تلویزیون‌های سه‌بعدی 55 اینچی اش، نسبت به مدل‌های 12 و 20 اینچی که پیشتر معرفی شدند، بهبود یافته است.

به نظر شما آیا کسی حاضر است برای خرید یک تلویزیون سه بعدی 55 اینچی، 10 هزار دلار (با مزنه دلار امروز 19 میلیون تومان!) هزینه کند؟ تعجب نکنید این تلویزیون 10 هزار دلار یا همان 7000 یورو قیمت دارد.

جالب است بدانید که این تلویزیون برای نمایش تصاویر سه بعدی، محل قرار گرفتن سر شما را شناسایی کرده و تصاویر سه‌بعدی را براساس زاویه دید کاربر تغییر و به نمایش در می‌آورد. در واقع این تلویزیون، تصاویری جداگانه برای هر دو چشم ارسال می کند که ترکیب این دو تصویر در مغز انسان تصاویر سه بعدی را خلق می کنند. ظاهرا رقیبان دیگر این کمپانی ژاپنی مانند Sony نیز قصد تولید تلویزیون های سه بعدی بی نیاز از عینک را دارند که قرار است در نمایشگاه CES سال آینده از آنها پرده برداری کنند.

منبع: www.zoomit.ir

 

 

نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

ادامه
شاخه ها